hifistudioprojektowe.pl

projektowanie wnetrz program

projektowanie wnetrz program

Ornaty w religii chrześcijańskiej

Vestment to łacińskie słowo, które oznacza po prostu odzież. Są one ustawione przez Kościół w celu zapewnienia lepszych myśli i promować oddanie w oczach tych, którzy widzą i tych, którzy je noszą. Są szaty liturgiczne związane przede wszystkim z różnych wyznań chrześcijańskich na przykład katolików, anglikanów, a nawet luteran.https://www.flasz.pro/34-balony-reklamowe-z-nadrukiem

Różnych wyznań i komunie mają różne regulacje dotyczące spraw sobie rubryk. Na przykład, rzymskie duchowieństwo katolickie mogą być kierowane do noszenia specjalnego stroju duchownego w miejscach publicznych, takich jak duchownych koszuli, koloratkę lub sutannie. Różnica w rodzaju szacie noszone daje wyróżnienie dla Eucharystii i Komunii i innych usług kościoła. Na przykład sakramentów, uroczyste recytacji, usług publicznych modlitw i procesji.

ornaty katolickie sięga wielu lat i nadal są bardzo użyteczne do tej pory. Chociaż niektórzy nie są już obowiązkowe, są one nadal preserved.The Kościół wciąż daje jej należyty szacunek ze względu na szczególne korzystanie z tych ubrań, jak zachować godność i tajemnicę religii.

Katolickie Ornaty jest wiele i każda z nich jest przeznaczona na jej specyficzny cel. Oto niektóre z przykładów;

(I) Alb

Czy długa biała pościel zawierająca stożkowe tuleje. Nosi się je przez kapłana podczas Mszy Świętej. Jego znaczenie jest to, że symbolizuje czystość, która ma wskazywać duszę kapłana w ołtarzu.

(Ii) w sutannie

Sutanna jest w różnych stylach i cięć. Ma trzydzieści trzy przyciski znaczna część lat życia Jezusa. Istnieją dwa typy, które jest zwyczajne i sutanny chóru. Zwykła taki, który jest w kolorze czarnym jest noszona przez duchownych natomiast sukienka chór fioletowy kolor przeznaczony jest dla biskupów i prałatów honorowych.

tarasy drewniane Deckpol

(Iii) Cappa

Jest to długi czarny ubiór, który jest otwarty z przodu o zapięcie a niekiedy kaptur.

– autor artykułu