hifistudioprojektowe.pl

projektowanie wnetrz a vat

projektowanie wnetrz a vat

Sustainable Building z tkaniny

Environmental Sustainability in Design

Istotą zrównoważonego projektowania jest wytworzenie produktów i usług zaopatrzenia w sposób, który zmniejsza zużycie zasobów nieodnawialnych, minimalizuje wpływ na środowisko naturalne i obniża emisję dwutlenku węgla.

Architektoniczne struktury tkaniny były w użyciu od po raz pierwszy wprowadzony na początku 1960 roku na wystawach czasowych.http://www.kia-krakow.pl/KIA-Rio Główne korzyści były ich zdolność do zamykania dużych powierzchni przy niewielkim materiału oraz przy minimalnym wpływie na środowisko. Zasadniczo, te wczesne konstrukcje były drobne przykłady zrównoważonego projektowania. O trwałości ponad 30 lat, te struktury tkaniny sprawdziły się jako trwałe, że są stosowane w centrach handlowych, na lotniskach, w obiektach sportowych i szkół.

struktury tkaniny są opcją pomysł z ich otwartymi, wzorów przewiewnych, które pozwalają mnóstwo naturalnego światła, wysoki stopień przezroczystości i obniżonych kosztów operacyjnych. Z rosnących obaw o globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne jest coraz obecne potrzeby w przypadku obiektów o efektywności energetycznej w całym cyklu życia budynku. Architekci są przy użyciu wielu różnych technik w celu zmniejszenia zapotrzebowania na energię budynków i zwiększyć ich zdolność do wychwytywania lub generować własną energię.

Budynek z tkaniny umożliwia tworzenie konstrukcji z przepięknym profili architektonicznych. Ponadto, aby zapewnić „wolność poprzez formularz”, błony architektoniczne oferują unikalne właściwości światłonośnej które umożliwiają otwartą przewiewne poczucie atmosfery na zewnątrz domu, wypełniając wydarzeń handlowych, http://www.pozycjonowaniedebica.pl dużych kompleksów sportowych i obiektów przemysłowych z rozproszonym naturalnego światła. Gdy świeci w nocy, błony architektoniczne tworzą charakterystyczne i dramatyczne podświetlane struktur, które poprawiają estetykę wnętrza i nadwozia.

– autor artykułu