hifistudioprojektowe.pl

projektowanie wnetrz a vat

projektowanie wnetrz a vat

Sustainable Building z tkaniny

Environmental Sustainability in Design

Istotą zrównoważonego projektowania jest wytworzenie produktów i usług zaopatrzenia w sposób, który zmniejsza zużycie zasobów nieodnawialnych, minimalizuje wpływ na środowisko naturalne i obniża emisję dwutlenku węgla.

Architektoniczne struktury tkaniny były w użyciu od po raz pierwszy wprowadzony na początku 1960 roku na wystawach czasowych.suplementy sklep internetowy Główne korzyści były ich zdolność do zamykania dużych powierzchni przy niewielkim materiału oraz przy minimalnym wpływie na środowisko. Zasadniczo, te wczesne konstrukcje były drobne przykłady zrównoważonego projektowania. O trwałości ponad 30 lat, te struktury tkaniny sprawdziły się jako trwałe, że są stosowane w centrach handlowych, na lotniskach, w obiektach sportowych i szkół.

struktury tkaniny są opcją pomysł z ich otwartymi, wzorów przewiewnych, które pozwalają mnóstwo naturalnego światła, wysoki stopień przezroczystości i obniżonych kosztów operacyjnych. Z rosnących obaw o globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne jest coraz obecne potrzeby w przypadku obiektów o efektywności energetycznej w całym cyklu życia budynku. Architekci są przy użyciu wielu różnych technik w celu zmniejszenia zapotrzebowania na energię budynków i zwiększyć ich zdolność do wychwytywania lub generować własną energię.

Budynek z tkaniny umożliwia tworzenie konstrukcji z przepięknym profili architektonicznych. Ponadto, aby zapewnić „wolność poprzez formularz”, błony architektoniczne oferują unikalne właściwości światłonośnej które umożliwiają otwartą przewiewne poczucie atmosfery na zewnątrz domu, wypełniając wydarzeń handlowych, dużych kompleksów sportowych i obiektów przemysłowych z rozproszonym naturalnego światła. Gdy świeci w nocy, błony architektoniczne tworzą charakterystyczne i dramatyczne podświetlane struktur, które poprawiają estetykę wnętrza i nadwozia.

– autor artykułu