hifistudioprojektowe.pl

projekt domu jednorodzinnego katalog

projekt domu jednorodzinnego katalog

Architektura Biznes – przeprowadzi audyt-Only Make It

Arthur Levitt, były prezes SEC doprowadziło komisję w celu zbadania stanu audytu i księgowi firm. Jednym z głównych tematów Deckpol – ogrodzenia kompozytowe w tym dochodzeniu jest wykonalność księgowego firmy audytorskiej-Only.adwokatsprawykarne.pl/prawnik-adwokat-gdansk/

W Unii Europejskiej podobna dyskusja na temat przejrzystości w firmach księgowych dzieje, gdy wniosek ten wydaje się odzwierciedlać „łączne opłaty Kontrola jako procent całkowitych dochodów” na stronach internetowych rachunkowości (1).

Zapotrzebowanie na większą przejrzystość pochodzi ze strony inwestorów, podczas gdy firmy i korporacje same są przeciwko niemu.

W przypadku działalności w dziedzinie architektury, chciałbym powitać zmian tam, gdzie wielkie korporacje rachunkowe podzielić się ich modelu biznesowego: badanie tylko zostanie oddzielona od działalności konsultingowej.

Kroki w tym kierunku zostały podjęte wcześniej, gdy Accenture był split-up z Athur Andersona w 2001 roku w okresie, gdy ta sama sprawa była zagrożona: niezaleSności księgowego (a następnie jakość audytu).

Zarówno dla konsultanta jak na biegłego dla spółek, sami tę niezależność byłaby poprawa. Dzisiaj trudno jest znaleźć naprawdę niezależnego konsultanta, który prowadzi do nieefektywnego sytuacji. Problem z audytu lub podobnie biurach ratingowe były oczywiste. Można by się zastanawiać, czy obecny model biznesowy (bez podziału na badania i doradztwo) – nigdy nie będzie korzystne dla gospodarki jako całości. Rynek inwestycyjny powinien być wiodącym tutaj: nie tylko większą przejrzystość zwiększy korzyści płynące z rynku inwestycyjnego, który w końcu korzystać z całego systemu finansowego.

Dla zawodowego księgowego podział nie powinien być problem: doświadczenie księgowych (nabyta w firmie audytorskiej-only) może być później monetizes w usługach konsultingowych … jedynym problemem jest: ta sama spółka nie będzie z niego korzystać. Dla specjalistów księgowych nie jest prawdziwa zmiana, tylko dla samej firmy.

H.J.B.

http://www.cfo.com/article.cfm/12750912/c_12748356?f=home_todayinfinance

 © 2008 Hans Bool

– autor artykułu